Stavte na správnu hygienu a vyhnete sa chrípke aj prechladnutiu


Pozrite sa na najúčinnejšie opatrenia, ako sa virózam môžete vyhnúť. Pomôže vám aj VIROSTOP!


Aj keď virózy sú všade okolo nás, správnou hygienou sa im môžeme vyhnúť. Stačí si osvojiť správne návyky a podporiť ochranu horných dýchacích ciest. Aby sme sa mohli brániť voči bežným infekciám, musíme mať sliznice dýchacích ciest čo najviac fit. Taktiež môžeme do istej miery znížiť množstvo vírusov, ktoré na naše sliznice pristanú. Ako nám v tom pomôžu produkty VIROSTOP?


Základom je ochrana slizníc


Našou prvotnou líniou obrany voči vírusom totiž nie sú biele krvinky obiehajúce v krvnom obehu. Prekvapujúco ju nájdeme v tenkej hlienovej vrstve, ktorá za normálnych okolností pokrýva naše sliznice. Aj v nej sa nachádzajú biele krvinky, ale okrem nich aj množstvo obranných látok. Spolu dokážu vírusové častice okamžite zablokovať a zneutralizovať ešte predtým, ako by mohli infikovať hocijakú bunku.

Táto obranyschopnosť je však obmedzená na množstvo dopadajúcich vírusov a pri veľkom počte sa môže vyčerpať. Výsledkom je spustenie infekcie.

Ak si osvojíme návyky, ktoré znížia množstvo vírusov v okolí slizníc a zároveň vhodne podporíme našu prvotnú líniu obrany prírodnými možnosťami, vieme infekciám odolávať výrazne lepšie.


Hygienické návyky na podporu imunity


Nie nadarmo sa hovorí, že čistota je pol života. Správnymi hygienickými návykmi vieme zdravie podporiť a udržať. Z hľadiska prevencie infekcií horných dýchacích ciest sú najdôležitejšie:


Umývanie rúk

Kvapôčky s vírusmi môžeme nielen vdýchnuť, ale si ich aj rukami preniesť z predmetov do oblasti slizníc. Pokiaľ si ruky svedomito umývame, riziko prenosu znižujeme.

Umývať by sme si ich ale mali správne. Vždy používame mydlo s vodou a ruky mydlíme minimálne po dobu 20 sekúnd. Následne ich poriadne opláchneme a osušíme. Nezabúdame ani na miesta pod prsteňmi, či pod nechtami. Lepšie si ich vyčistíme, ak udržiavame nechty ostrihané na krátko.

K použitiu antibakteriálnych gélov pristupujeme iba v prípade, že umytie vodou a mydlom nie je možné.


Nedotýkať sa rukami očí, nosa ani úst

Ruky však prichádzajú neustále do kontaktu s rôznorodými predmetmi a preto je rovnako dôležité obmedzovať ich kontakt s tvárou na minimum. Ruky sú len sprostredkovateľom prenosu, k riziku infekcie dôjde až v čase, keď sa tieto vírusy alebo baktérie dostanú na povrch sliznice nosa, úst alebo očí. Naučme sa čo najmenej dotýkať tváre a naše zdravie nám poďakuje.


Obozretnosť na miestach s vysokým rizikom nákazy


Každý človek, ktorého cez deň stretneme, nám riziko nákazy zvyšuje. Lenže, nemôžeme žiť úplne izolovane a bežný kontakt s ostatnými ľuďmi sa vylúčiť nedá. Ak však okolo zúri chrípková epidémia, je predsa len rozumnejšie chrániť sa o čosi viac. Pokiaľ predsa len musíme ísť medzi ľudí, môžeme sa chrániť rúškom alebo ochranným filmom vytvoreným produktami VIROSTOP.


Ochrana slizníc dýchacích ciest


Naša celková obranyschopnosť závisí od mnohých faktorov. Čím je naše telo v lepšom stave, tým sa chráni efektívnejšie. Základom je:

  • zdravá strava,
  • dostatočná fyzická aktivita,
  • primeraný spánok a oddych,
  • dobré zvládanie stresu,
  • otužovanie,
  • psychická pohoda.

Veľakrát však zabúdame na cielené podporovanie stavu slizníc dýchacích ciest, najmä v zimnom období. Práve počas chladných mesiacov sa náš dýchací systém musí vyrovnať s častým striedaním vysokých a nízkych teplôt, so suchým vzduchom a vyššou koncentráciou mikroorganizmov v ovzduší. Našťastie, existujú spôsoby, ako vieme nášmu dýchaniu pomôcť.


Filtrovanie dýchaného vzduchu pomocou rúška alebo respirátora

Pokiaľ musíme ísť do prostredia s vyšším rizikom nákazy, siahnime po rúšku alebo respirátore. Takto pridáme pred naše dýchacie cesty funkčný filter, ktorý účinne zachytí časť infikovaných kvapôčok zo vzduchu a tie nás potom nemôžu nakaziť.


Dostatočná hydratácia slizníc dýchacích ciest

Len správne hydratovaná sliznica dýchacích ciest nás môže primerane chrániť. Aby zložky našej slizničnej obrany mohli účinne zasiahnuť, musia mať na to vhodné, správne hydratované prostredie. Lenže suchý vzduch naše sliznice vysušuje a tým našu odolnosť znižuje.

Pomôžeme si dostatočným pitným režimom, udržiavaním optimálnej vlhkosti vzduchu v interiéroch a používaním nosového spreja VIROSTOP. Ten zvyšuje hydratáciu slizníc dýchacích ciest vďaka pomocnej látke kyseline hyalurónovej, pričom obsah hlavných rastlinných extraktov roztoku poskytuje slizniciam dodatočný ochranný film.


Využitie sily prírodných látok v produktoch VIROSTOP

VIROSTOP obsahuje patentovanú zmes výťažkov z rastlín cistus krétsky, šalvia lekárska, echinacea purpurová, acerola a citrusové bioflavonoidy. Švajčiarsky vedecký tím ich vzájomne nakombinoval tak, aby sa ich účinky podporovali a poskytli tak našim slizniciam ešte vyšší stupeň ochrany.

Roztok vyniká vysokým obsahom látok zo skupiny polyfenolov, ktoré sú schopné na povrchu slizníc dýchacích ciest vytvoriť dodatočnú ochrannú vrstvu. Práve tá pomáha našej prvotnej línii obrany eliminovať a neutralizovať dopadajúce vírusové častice. Tie sa potom nedokážu dostať do vnútra bunky a nemôžu infikovať naše bunky. Pravidelnou aplikáciou produktov VIROSTOP získame vyššiu mieru ochrany našich slizníc a prispievame aj k rýchlejšiemu potlačeniu už prebiehajúcej infekcie.

Pre maximálny účinok je dobré kombinovať nosový sprej VIROSTOP s niektorou z jeho aplikačných foriem do úst. Vybrať si môžeme buď ústny sprej alebo pastilky VIROSTOP. Veľkou výhodou je, že doteraz neboli pozorované nežiaduce účinky ani reakcie s inými užívanými liekmi. Roztok je vhodný aj pre deti staršie ako 3 roky a môžeme ho užívať dlhodobo.


Products

View all articles

RELATED ARTICLES