Ako po chorobe obnoviť odolnosť horných dýchacích ciest


Doliečenie sa po chorobe chvíľu trvá. Počas tohto obdobia je vhodné sa o sliznice viac starať a pomôže aj VIROSTOP.


Najviac útokov vírusov a baktérií sa odohráva na slizniciach horných dýchacích ciest. To platí aj v čase, keď sme práve prekonali respiračnú infekciu a naša slizničná imunita sa nestihla ešte naplno obnoviť. Aby sme sa po chorobe dokázali opäť naplno brániť, sliznice potrebujú čas na regeneráciu. Dovtedy sa musíme viac chrániť a v tom nám pomôže aj roztok VIROSTOP.


Základom je dôkladné doliečenie sa po chorobe


Každá infekcia, či už vírusová alebo bakteriálna, znamená, že naša obranyschopnosť čiastočne zlyhala. Pri vírusových infekciách nám vírusová častica vstúpila do vnútra našich vlastných buniek, donútila ich začať tvoriť jej kópie a následne spôsobila jej smrť. Ako infekcia postupuje, proces sa opakuje a kópie vírusu napádajú ďalšie a ďalšie bunky.

Bakteriálna infekcia býva komplikáciou iných zdravotných ťažkostí, zvyčajne prvotnej vírusovej infekcie alebo alergickej nádchy. Baktérie zväčša osídľujú hlien, ktorý sa dlhší čas zdržiaval v prínosových a nosových dutinách. Spustí to zápalovú reakciu, ktorá pozmení štruktúru a fungovanie slizníc. Aj z tohto dôvodu netreba zanedbávať okamžitú liečbu prechladnutia a dôkladné čistenie nosa od hlienov.

Základom liečby je odlíšenie vírusovej a bakteriálnej infekcie. K následne zvolenej liečbe musíme pristupovať svedomito a neskončiť ju príliš skoro. Počas celej doby liečby aj rekonvalescencie je vhodné aplikovať roztok VIROSTOP, ktorý pomôže potlačiť príznaky a podporiť vlastné obranné mechanizmy.


Čistenie slizníc a potlačenie zápalu


To, že naše telo bojuje s respiračnou infekciou, spoznáme ihneď podľa zmenenej konzistencie hlienov. Na začiatku sú hlieny redšie ako zvyčajne, následne hlien zhustne. Aj keď sa už po týždni budeme cítiť značne lepšie, môže sa ľahko stať, že stále nás bude trápiť akoby zvyšková nádcha a pravidelné odkašliavanie. Dýchacie cesty sa proste potrebujú po infekcii poriadne vyčistiť a my im v tom môžeme pomôcť.

Správna hygiena nosa dokáže celý proces doliečovania urýchliť a uľahčiť. Môžeme zvoliť výplachy nosa, inhalovanie alebo pravidelné dýchanie teplého vlhkého vzduchu, napríklad v horúcej sprche.

Zmierniť príznaky chrípky a prechladnutia dokáže už počas liečby roztok VIROSTOP. Jeho aplikácia pomáha aj ďalej počas doliečovania. Obsiahnuté extrakty liečivých rastlín dodávajú slizniciam protizápalové a antioxidačné látky, ktoré majú priaznivý vplyv na priebeh zápalu a podporu funkcií imunitného systému.


Obnova správnej hydratácie slizníc


Je dobré vedieť, že len dostatočne hydratovaná sliznica sa dokáže efektívne brániť. V jesennom a zimnom období sme náchylnejší na choroby aj z dôvodu, že vonku dýchame ostrý, chladný, často suchý vzduch a z neho prudko prechádzame do úplne iného prostredia v interiéri. Vo vnútri trávime veľa času v miestnostiach s ústredným kúrením, ktoré nahráva zvýšenému vysušovaniu slizníc. Pomôže nám dodržiavanie dostatočného pitného režimu aj počas chladnejších dní.

Druhou cestou, ako môžeme sliznice dýchacieho systému hydratovať, je zvonka a to práve udržovaním správnej vlhkosti dýchaného vzduchu. Najmä v interiéroch škôl a domácností by sme mali sledovať vlhkosť v miestnosti a vhodne ju upravovať, napríklad formou zvlhčovačov vzduchu.

Sliznice môžeme podporiť taktiež formou nosových sprejov, ktoré obsahujú látky schopné udržať vlhkosť na ich povrchu. Takouto látkou je napríklad kyselina hyalurónová, ktorú obsahuje aj nosový sprej VIROSTOP.


Ochrana pred ďalšou infekciou počas celej doby rekonvalescencie


Aby sme hneď po chorobe nechytili ďalšiu, mali by sme dbať na dostatočné doliečenie sa pred opätovným nástupom do detského alebo pracovného kolektívu. Aj napriek tomu však môžeme byť po chorobe oslabení a preto je na mieste chrániť sa čo najviac.

Po prekonaní infekcie je pravý čas, podporiť si svoje zdravie ešte viac ako zvyčajne. Patrí tu zdravá strava, zameraná na rýchle a efektívne doplnenie chýbajúcich vitamínov a minerálov, ktoré sa počas infekcie z tela rýchlo míňajú. To isté platí aj pre skupinu látok zvaných antioxidanty. Ako náhle nám to zdravotný stav dovolí, odporúčame vrátiť sa k športovým aktivitám a otužovaniu. Aj keď sa to ľahšie povie ako urobí, obmedzme mieru stresu a psychického vypätia maximálne, ako sa dá. Samozrejmosťou by už malo byť pravidelné umývanie si rúk.

Pre podporu svojej imunitu však môžeme spraviť ešte viac. Na miestach so zvýšeným rizikom nákazy je stále vhodné nosiť rúško alebo respirátor. Sliznicu dýchacích ciest si však vieme ochrániť ešte ďalšou ochrannou vrstvou priamo na jej povrchu pomocou produktov VIROSTOP. Vďaka obsahu extraktov z 5 rastlín dokáže roztok neutralizovať vírusové častice a to zablokovaním ich väzbových miest. Takto sa vírusy nedokážu dostať do vnútra bunky, infikovať ju a spustiť infekciu. Pre maximálny účinok používame kombináciu nosového spreja VIROSTOP s niektorou z jeho aplikačných foriem do úst. Vybrať si môžeme medzi ústnym sprejom a pastilkami VIROSTOP. Všetky produkty sú vhodné pre osoby staršie ako 3 roky a sú bez nežiaducich účinkov.


Products

View all articles

RELATED ARTICLES