Prechladnutie nepodceňujte, ale cielene liečte čím skôr


Aj prechladnutie sa má správne liečiť. Okrem potlačenia príznakov, dokážu produkty VIROSTOP podporiť aj vašu obranu voči vírusom. Ako?Prechladnutie je vírusová infekcia horných dýchacích ciest. Nielenže je nepríjemné, ale ak sa vhodne a včas nelieči, môže trvať zbytočne dlho a v horších prípadoch sa k nemu pridružia aj komplikácie. Vhodnou a včasnou liečbou si však vieme pomôcť. S produktami VIROSTOP zvládneme prechladnutie ešte lepšie.


Ako prebieha prechladnutie?


Spúšťačom nádchy je, takmer s istotou, niektorý z vírusov schopných infikovať horné dýchacie cesty. Je ich viac ako 200 typov a pokiaľ sa naše ochorenie neskomplikuje natoľko, aby sme skončili hospitalizovaní v nemocnici, po konkrétnom vinníkovi sa väčšinou nepátra.

Vírusy sa bežne vyskytujú okolo nás a pravidelne s nimi prichádzame do styku. Väčšinu z nich dokáže zlikvidovať náš obranný systém predtým, ako spôsobia infekciu. Pre tento účel si sliznice dýchacích ciest vytvárajú na svojom povrchu ochrannú hlienovú vrstvu, ktorá funguje ako efektívna prvotná línia obrany. Sú v nej početne zastúpené imunitné bunky a mnohé zlúčeniny, ktoré dokážu priamo zneškodniť vírusy.

Ak táto prvotná obrana zlyhá, vírus sa môže dostať do kontaktu s povrchom bunky sliznice. Na vniknutie do hostiteľskej bunky má vírus vytvorené špecifické miesta, väzbové proteíny, ktoré fungujú ako kľúč. Ten sa vie naviazať na receptory našich buniek, čím si vlastne odomkne cestu do ich vnútra. V tomto okamihu v podstate vyhral a začne sa množiť.

Vo vnútri už ľahko a rýchlo zmení charakter bunky, ktorej jediným cieľom sa stáva len vytvárať kópie jednotlivých častí vírusu. Bunka následne pomerne rýchlo zanikne a vypustí novo vytvorené vírusy medzi ostatné okolité bunky. Ak ich ihneď nezlikviduje naša imunita, rýchlo vniknú do ďalších slizničných buniek a proces sa opakuje, čím sa spustí infekcia so všetkými sprievodnými príznakmi. Do tohto chorobného procesu vieme zasiahnuť aplikáciou produktov VIROSTOP.


Ako môžeme pomôcť nášmu telu rýchlo sa zbaviť prechladnutia?


Pokiaľ prechladnutie nezačneme čím skôr liečiť, môže jeho liečba trvať dlhšie a s horšími príznakmi. Pre určitú skupinu ľudí nebude prebiehať len ako obyčajná nádcha, ale môže sa skomplikovať, väčšinou pridružením sa ďalšej, teraz už bakteriálnej infekcie.

Preto je veľmi dôležité hneď pri prvých príznakoch ochorenia začať pomáhať nášmu telu zbaviť sa vírusov čo najskôr. Na jednej strane mu pomôžeme, ak budeme dýchacie cesty udržiavať priechodné a čo najčistejšie, čiže bez hlienov. Hlavným cieľom je sliznice zvlhčiť, vyčistiť a ak je nos príliš upchatý, zvoliť aj lieky na jeho odpuchnutie. Následne, potrebujeme zriediť a odstrániť hlieny. Takto nepriamo pomáhame nášmu telu, rýchlejšie sa vyliečiť z prechladnutia aj chrípky.

Zmierniť príznaky chrípky a prechladnutia dokážu aj produkty VIROSTOP. Nosový sprej VIROSTOP vám pomôže dýchacie cesty udržiavať čisté, vlhké a pôsobí čiastočne aj na odpuchnutie sliznice nosa. Ak vás bolí hrdlo, ideálnym riešením je ústny sprej alebo pastilky VIROSTOP, ktoré napomáhajú k prirodzenej obranyschopnosti a po vycmúľaní upokoja nepríjemné pocity v hrdle.


Pomoc na priame zablokovanie vírusov prechladnutia


Produkty VIROSTOP, na rozdiel od bežnej liečby príznakov prechladnutia, dokážu na povrchu slizníc vytvoriť aj ďalšiu prídavnú ochrannú vrstvu.

Tím švajčiarskych vedcov už pred rokmi objavil zaujímajú schopnosť určitých rastlinných extraktov naviazať sa na povrchové väzbové miesta vírusov. Z rastlín vynikal Cistus krétsky pre vysoký obsah celej skupiny polyfenolických látok. Výskum sa tu nezastavil a účinky sa skúmali aj v rôznych zmesiach extraktov Cistusu krétskeho s inými rastlinnými výťažkami. Výsledkom je unikátna patentovaná zmes extraktov z 5 rastlín, ktorá vykazuje ešte silnejšie účinky v spomalení množenia sa vírusov ako samotný Cistus krétsky. Túto zmes teraz môžeme využiť pre svoje zdravie v podobe produktov VIROSTOP.

Nakoľko VIROSTOP obsahuje početnú skupinu rôznych prírodných látok, dokáže zablokovať viacero typov vírusových väzbových proteínov. Tak ho môžeme univerzálne používať ako ochranu a podporu liečby pri všetkých druhoch respiračných vírusov, vrátane vírusov chrípky a ostatných prechladnutí.


Ako používať VIROSTOP počas liečby prechladnutia?


Začať s aplikáciou môžeme už pri prvých príznakoch ochorenia, keď sa cítime slabí, vyčerpaní a v nose nás začína len štekliť. Rovnako je však účinný aj v ktorejkoľvek fáze infekcie horných dýchacích ciest. S jeho aplikáciou by sme mali pokračovať počas celej doby rekonvalescencie a to minimálne ešte 3 dni po odznení všetkých príznakov.

Produkty VIROSTOP predstavujú kombináciu podpory prvotnej obrany našich slizníc a zmiernenia príznakov prechladnutia. Ich veľkou výhodou je, že pôsobia iba lokálne a môžeme ich pokojne používať s inými bežne užívanými liekmi, pretože nespôsobujú vzájomné interakcie. Pri ich používaní sa doteraz nespozorovali žiadne nežiaduce účinky.

Prechladnutie ani chrípka sa však netýkajú len sliznice nosa, ale aj nosohltanu a hltanu. Preto pre maximálny účinok voľme kombináciu nosového spreja VIROSTOP s niektorou z aplikačných foriem do úst. Vybrať si môžete buď ústny sprej alebo pastilky VIROSTOP. Produkty sú vhodné aj pre deti staršie ako 3 roky a kúpite ich v každej lekárni.


Products

View all articles

RELATED ARTICLES