Tlmí liečba len príznaky alebo skutočne lieči ochorenie?


Trápi vás prechladnutie alebo chrípka? Zistite, ako môžete priamo zablokovať vírusy a nie len potláčať príznaky.


Na začiatku liečenia akéhokoľvek ochorenia si musíme najprv uvedomiť, čo od terapie môžeme očakávať. Podľa určenia rozlišujeme liečbu symptomatickú a liečbu kauzálnu. Čo sa za týmito odbornými názvami skrýva? Ako je možné, že VIROSTOP môže pokrývať obidva spôsoby liečby a čo to znamená pre terapiu vírusových infekcií horných dýchacích ciest?


Ako prebieha liečba ochorenia?


To, že nás trápi ochorenie, zistíme na základe nepríjemných príznakov. Tie nás informujú, že v tele nie je niečo v poriadku a donútia nás začať sa liečiť či vyhľadať lekára. Tieto prejavy nezvyknú byť úplne špecifické a vyvolať ich môže viacero príčin.

Ak máme zvýšenú teplotu, môžu byť za tým desiatky až stovky príčin, ale symptóm majú spoločný. Pokiaľ zvolíme liečbu, ktorou zmiernime len prebiehajúci príznak, hovoríme o symptomatickej liečbe. Má univerzálne použitie, zvyčajne ťažkosti potlačí rýchlo, ale vyvolávajúcu príčinu nelieči. To znamená, že po odznení účinku, sa ťažkosti zväčša vrátia v rovnakej intenzite.

Kým nezistíme, čo konkrétne príznaky vyvolalo, cielene liečiť nevieme. Práve preto pristupujeme doma k samotestom alebo navštívime lekára pre podrobné vyšetrenie. Po stanovení diagnózy už môže byť liečba cielená a s vyriešením príčiny ochorenia postupne ustúpia aj príznaky. Takúto presne zameranú liečbu príčiny ochorenia voláme kauzálna liečba.


Symptomatická a kauzálna liečba infekcií horných dýchacích ciest


K základným príznakom infekcií horných dýchacích ciest patria:

  • nádcha alebo kašeľ;
  • bolesť a nepríjemné pocity v mieste, kde ochorenie prebieha;
  • zvýšená teplota až horúčka.

Každý jeden prejav vieme vhodnými liekmi či inými opatreniami zmierniť. Z liekov tu radíme rôzne spreje zamerané na rýchle odpuchnutie slizníc a uvoľnenie pocitu upchatého nosa. Kašeľ je taktiež iba symptóm a podľa jeho charakteru môžeme pristúpiť k lepšiemu rozpusteniu nahromadených hlienov alebo k utlmeniu dráždenia na suchý kašeľ. Lieky na bolesť a teplotu síce horúčku utlmia, ale iba dočasne a celkové ochorenie skutočne neliečia.

Pritom, vyvolávajúcich príčin daných príznakov môže byť mnoho. Väčšinou ich spôsobí vírusová alebo bakteriálna infekcia, menej často hubová infekcia, alergické príčiny, podráždenie alebo poranenie slizníc dýchacích ciest, či mnohé iné. Našťastie, už aj samotní pacienti pristupujú k domácim samotestom na zistenie hladiny CRP, aby zistili, či zvládnu liečbu virózy  sami doma alebo potrebujú navštíviť lekára kvôli podozreniu na bakteriálnu infekciu.

Ak poznáme príčinu, môžeme pristúpiť k cielenej liečbe, odborne povedané kauzálnej. Pri  bakteriálnej infekcii to znamená, že lekár zvolí vhodné antibiotiká. Liečba potom prebieha pomocou symptomatickej liečby po dobu, kým antibiotiká prejavia svoj plný účinok. Potom už príznaky začnú aj sami ustupovať a symptomatickú liečbu môžeme vysadiť.

Pri vírusových infekciách sme dlho nemali inú možnosť, ako pomôcť si symptomatickou liečbou, pokým telo samé vírusovú infekciu nepotlačilo. Len v závažných prípadoch lekári siahnu po antivirotikách. Našťastie, vďaka produktom VIROSTOP sa situácia nedávno zmenila a konečne máme možnosť pôsobiť priamo proti vírusovým časticiam aj pri bežných vírusových infekciách horných dýchacích ciest.


VIROSTOP účinne potlačí príznaky a zároveň bojuje aj proti vírusom


Produkty VIROSTOP sú založené na účinných extraktoch z 5 rastlín. Vďaka tomu v nich nájdeme zmes rôznorodých obsahových látok z cistusu krétskeho, šalvie lekárskej, echinacey purpurovej, aceroly a citrusových bioflavonoidov. Väčšina látok je zo skupiny polyfenolov a majú schopnosť priamo sa naviazať na väzbové miesta vírusových častíc. Tým, že im mechanicky zabránia naviazať sa na bunky našej sliznice, zablokujú im schopnosť vniknúť do vnútra a bunku infikovať. Takto prírodnou cestou dokážeme spomaliť až zastaviť postupovanie  vírusovej infekcie a priamo pôsobiť proti vírusom.

Zároveň, obsahové látky z týchto 5 rastlín pôsobia aj symptomaticky, uľahčujú dýchanie nosom, zmierňujú bolesť a škriabanie v hrdle. Pre maximálny účinok by sme mali používať kombináciu nosového spreja VIROSTOP s niektorou z jeho aplikačných foriem do úst. Je teda na nás, či si zvolíme ústny sprej alebo pastilky VIROSTOP.

Takto, na rozdiel od čisto symptomaticky pôsobiacich liekov, jednou ranou pôsobíme priamo proti vírusových časticiam a zároveň zmiernime prejavy vírusovej infekcie. Liečba je vhodná aj pre deti od 3 rokov.


Products

View all articles

RELATED ARTICLES